شکلات آلمانی

0
Rate this post

شیرینی آلمانی شنیدید؟ حالا نوبت شکلات آلمانی هستش که با هم آموزش طرز تهیشو ببینیم. این شکلات خیلی خیلی خوش طعمه و راحت تو دهن آب میشه… وقتی نوبت پذیرایی با چای رسید حتما از این شکلات ها کنار چای استفاده کنید. چون کلی طرفدار پیدا می کنه…

معمولا توی عید خیلی مشغله ها زیاد میشه.. پس حتما قبل از رسیدن عید و خونه تکونی و مشکلات بزرگ و کوچیکش، این شکلاتهای خوشمزه رو آماده کنید. در کنارش هم شیرینی آلمانی هم آماده کنید… این شیرینی و شکلات مدت زمان زیادی قابل نگهداری هستند. پس آمادش کنید و از چیزی نترسید.

مواد مورد نیاز

بیسکویت پتی بور …..۱بسته بزرگ

شکلات تخته ای …..۱۰۰ گرم

پودر کاکائو …..۲قاشق غذاخوری

تخم مرغ …..۲عدد

پودر قند ……۵قاشق غذاخوری

وانیل …..نوک چاقو

کره …..۱۰۰ گرم

طرز تهیه شکلات آلمانی

ابتدا کره و شکلات تخته ای را روی حرارت بن ماری قرار می دهیم. در حدی که کاملا آب بشه. (می تونید شکلات تخته ای تلخ استفاده کنید. من از ۵۰ گرم تلخ و ۵۰ گرم شیری ریختم).

بعد پودر کاکائو را اضافه کرده. بعد پودر قند را اضافه می کنیم تخم مرغ را دونه دونه می شکنیم. و هم می زنیم. حدود ۳ تا ۴ دقیقه روی حرارت هم می زنیم. بعد بزارید کمی از حرارت بیوفته.

بهش بیسکویت خرد شده را اضافه می کنیم. می تونید پودر نارگیل یا گردو یا پسته هم بریزید. البته سلیقه ایه!

روی سلفون یا فویل یا کیسه فریزر ریخته. رول و فشردش می کنیم. حدود ۳ ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا کاملا سفت و منسجم بشه. بعد برشش می زنیم. داخل مغز مورد نظر می غلطونیم.

اینم از شکلات آلمانی خوشگل و خوشمزمون. امیدواریم که بازم تونسته باشیم به شما کمکی کرده باشیم و یه لحظه ی خوشمزه رو براتون درست کرده باشیم… نوش جون و گوارای وجود…

کلیپشو در پیچ زیر دنبال کنید.☺??
insta:@Atiyeh.azad.16

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.