سوفله سبزیجات

0

امروز ما قصد درست کردن سوفله سبزیجات رو داریم.. سوفله در واقع یک فعل فرانسویه به معنی بالا آمدن مواد یا پف کردن و به دلیل اینکه یکی از ترکیب های اصلیش تخم مرغ هست با هم زدن زرده و سفیده و اضافه کردنش به موادی مثل سیب زمینی، بادمجان و …. باعث پف دار شدن مواد میشه واسه همین به این اسم نامگذاری شده… ولی این روزها هر کسی سوفله رو به روشی درست می کنه و گاها به خاطر ذائقشون تخم مرغ رو حذف می کنن و روی مواد پنیر پیتزا می ریزن برای پف دار شدنش که منم به این روش درست کردم? .

اگر سوفله دسری باشد از مواد دیگری مانند پنیر و مربا و میوه‌ها و شکلات و موز و لیمو و اگر سوفله غذایی باشد از سیب زمینی و ژامبون، سبزیجات ، مرغ و… جهت ایجاد تنوع در مزه و طعم به اون اضافه میشه.

مواد مورد نیاز این خوشمزه:

بادمجان دو عدد

کدو سبز دو عدد

سوفله سبزیجات

گوجه دو عدد

قارچ ۲۵۰گرم

فلفل دلمه یک عدد

نخود فرنگی نصف پیمانه

ذرت نصف پیمانه

پیاز یک عدد

پنیر پیتزا به مقدار لازم

نمک و فلفل و آویشن به مقدار لازم

طرز تهیه سوفله سبزیجات

من‌ تمامی مواد رو حلقه کردم و جداگانه با روغن کم سرخ کردم و لایه لایه کف ظرف چیدم و روش نمک و فلفل و آویشن ریختم در آخر هم روش رو نخود فرنگی و ذرت ریختم و کامل با پنیر پیتزا پوشوندم و توی فر با دمای۱۷۵به مدت ۲۰دقیقه قرار دادم مواد خودشون آب میندازن و جا می افتن

در آخر هم گریل رو چند ثانیه روشن کردم و آماده سرو میشه نووووش جان?

به همین راحتی و به همین خوشمزگی… سوفله ی سبزیجات برای خورده شدن، آماده شد… امیدواریم که خوشتون اومده باشه و راضی باشید… آشپزی با ما همراه همیشگی شما..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید