سوبورک

0

امروز قراره یه غذای ترکیه ای عالی براتون آموزش بدیم… سوبورک یه غذای عالیه که طعم دلپذیری داره… بورک یه غذای پنیریه که با یوفکا آماده میشه و اگه غذاهای پنیری دوست دارید حتما این رسپی رو دنبال کنید.

●مواد لازم سوبورک

۴ عدد یوفکا

مواد داخل بورک:

پنیر صبحانه و جعفری خرد شده

سوبورک

●برای سس سوبورک

۲ عدد تخم مرغ

۱لیوان شیر

۱لیوان روغن مایع

۱شیشه سودا (آب گازدار)

●طرز تهیه سوبورک

چون سینی من کوچک بود چهار عدد یوفکا استفاده کردم. شما نسبت به اندازه سینی میتوانید تعداد یوفکاها را زیاد کنید (یوفکا های ایرانی کوچک است باید تعدادی بیشتری استفاده کنید) مواد سس را داخل یک کاسه بریزید و هم بزنید. یوفکا ها را از وسط نصف کنید و در سس بزنید و داخل سینی که با مارگارین (یا کره) چرب کردید بذارید به این شکل دو ردیف یوفکا بذارید و مخلوط پنیر و جعفری را روی یوفکا بریزید.

دوباره یوفکا ها را در سس بزنید و داخل سینی پهن کنید و تا زمانیکه یوفکا ها تمام شود این کار را ادامه دهید در آخر سس باقیمانده را روی بورک بریزید و با چاقو بورک را برش بزنید. داخل فر از قبل گرم شده تا زمانیکه روی بورک سرخ شود بپزید. (در فر ۱۸۰ درجه)

اینم از سوبورک خوشمزمون که با یوفکا آماده شده. امیدواریم که این غذای عالی تونسته باشه نظر شما رو به خودش جلب کنه و شما اونو تو وعده های غذاییتون استفاده کنید. اگه هم دلتون غذاهای پنیری بیشتری میخواد میتونید به رسپی  رول پنیری و کنجدی با یوفکا در سایت آشپزی باما مراجعه کنید. لحظات شادی رو برای همه ی شما همراهان عزیز، خواستاریم.

سوبورک نوش جون

آشپزی باما، آرشیوی از دستورات غذایی بهترین شف های ایرانی ،مجموعه ای پر از ایده و نکته و فیلم آموزشی،
مجهز به ربات ارسال و دریافت دستور غذا…
@ashpazibamabot     لینک ربات
@ashpaziibama        کانال تلگرام
Ashpazibama.com     وبسایت
????????????

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید