زیتون پرورده

0
Rate this post

بفرمایید یک تاغار زیتون پرورده ! با رب انار و گردو و سیر تازه رنده شده ساخته ی مامان آدم ? اگه مایلید غذای شمالی بخورید میتونید کوفته ی انار و گردو رو هم تو همین سایت ببینید.

طرز تهیه زیتون پرورده

با گلپر و آب انار ترش و کمی روغن زیتون
و البته چوچاق. اون سبزی که اون بالا در صدر نشسته ?
یکی از راحتترین کار برای پرورده کردن یا طعم دار کردن زیتون، فقط استفاده از رب انار هست. رب انار ملس احتمالا همه پسندتر هست. *
تغار البته به طشت گلی بزرگ میگفتن منم که رو لغات حساس ?

خواص

شاید باید کمی از خواص زیتون هم براتون بگیم تا بهتر پی ببرید این میوه ی بهشتی چقدر میتونه مفید باشه و چه فوایدی برای بدن داره. یکی از فراورده های زیتون، روغن زیتونه. بیشتر مردم به خوبی با روغن زیتون آشنا هستن و از فوایدش سود می برن. اما خود زیتون هم مصرف زیادی دارد؟ در شهرهای شمالی که مصرف بالایی دارد. اما فواید آن. زیتون این توانایی را دارد که از پوکی استخوان جلوگیری کند. همچنین برای ورم و درد مفاصل هم مناسب است. می توانید از روغن زیتون به صورت مالشی استفاده کنید. همچنین برای سیستم گوارشی نیز مناسب است.

زیتون و فرآورده های آن خاصیت آنتی اکسیدانی دارند و از همین رو برای مقابله با عفونت ها بسیار مفید هستند. برای جلوگیری از سرطان هم می توانید از این ماده ی طبیعی استفاده کنید. برای جلوگیری از واکنش های آلرژیک نیز مناسب است و سبب بهبود گردش خون در بدن می شود. برای بیماری های قلبی مفید است و می تواند سبب کاهش فشار خون بالا نیز شود.

اگر زیتون خالی برایتان دلچسب نیست، حتما با این دستوالعمل زیتون پرورده آماده کنید و از آن لذت ببرید. این زیتون پرورده بسیار لذیذ است و مزه ای بین ترشی و شوری دارد که بسیار استها آور نیز است. امیدوارم که این مقالهاز سری مقاله هی آشپزی با ما را پسندیده باشید.

کاری از بانوی هنرمند:
@food.art.studio

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.