رب گوجه فرنگی خانگی

0

اگه شما هم مثل ما، علاقه مند به درست کردن انواع غذاها و مرباهای خونگی هستید، این رسپی رو مطالعه کنید… رب گوجه از پر مصرف ترین موادیه که توی آشپزی استفاده میشه… و ما امروز قصد داریم طرز تهیه این رب گوجه فرنگی خانگی رو به طور کامل به شما آموزش بدیم… با ما همراه باشید تا انتهای این آموزش…

مواد لازم:

گوجه سالم و گوشتی

نمک

طرز تهیه رب گوجه فرنگی خانگی

گوجه ها رو شسته و خورد میکنیم و برای له شدن می تونید از گوش کوب برقی کمک بگیرید، گوجه له شده را صاف کنید و آبش رو بذارید تا بجوشد. برای صاف کردن گوجه ها باید از سبد های ریز استفاده کنید تا دانه های گوجه رد نشه .

از زمان جوش اومدن آب گوجه حدودا هفت هشت ساعت زمان نیازه تا رب گوجه سفت و غلیظی بدست بیاد و در طول این مدت باید مدام رب رو هم بزنیم تا سر نره یا ته نگیره. یک ساعت پایانی، رب گوجه به اصطلاح شروع به پریدن میکنه و کل فضای اطراف رب گوجه ای میشه.

در این مرحله برای مدت یک ساعت دمکنی می زاریم و رب رو دم می کنیم، این کار در خوشرنگ شدن رب بسیار موثره.

بعد از این زمان شعله رو بسیار کم می کنیم و کمی نمک اضافه می کنیم و چند دقیقه ای هم میزنیم و شعله رو خاموش می کنیم.

یه پارچه ی تمیز روی ظرف رب میندازیم تا سرد بشه و داخل ظرف خالی می کنیم.

خب حالا رب گوجه فرنگی خانگی ما آماده شده… برای نگهداریش، اونو تو یه ظرف استریل شده بریزید و درشو محکم ببندید تا هوا نکشه و داخل یخچال بذارید. اگه درست نگهداری بشه مدت زمان زیادی، موندگاری داره….

امیدواریم که از این دستور هم خوشتون اومده باشه و براتون مفید بوده باشه… می تونید ترشی رب غوره رو هم تو همین سایت دنبال کنید…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید