دسر پاناکوتای یلدایی

0

یلدا و شب بلندش بهونه ی خوبیه برای اینکه شما بیشتر از هر وقت دیگه ای هنرنمایی کنید… دسر پاناکوتای یلدایی یه دسر فوق العاده مناسب برای شماییه که دلتون میخواد با دسرهاتون هنرتونو نشون بدید. البته کیک انار با سس انار هم از موارد دیگه ایه که شما میتونید تو شب یلدا روش حساب کنید… با ما همراه باشید با این دستورات خوب و عالی و خوشمزه… امیدواریم که باز هم بتونیم بهتون کمک کنیم تا یه سفره ی رنگی محیا کنید…

S.A.N.A.Z:

دسر پاناکوتای یلدایی

یلدا یعنی بهانه ای برای درکنار هم شاد بودن؛
و زندگی یعنی همین بهانه های کوچک گذرا؛
یلداتان پیشاپیش مبارک و زندگیتان پر از بهانه های کوچک♥

.#دسر_یلدایی_ساناز تعدادی از دوستان دسر یلدایی خواسته بودن? الوعده وفا?? اون برگهای پائیزی شکلاتی ؛روی دسرو خودم درستشون کردم?

طرز تهیه دسر پاناکوتای یلدایی

ابتدا یک بسته پودر ژله ی انارو با یک و نیم لیوان آبجوش مخلوط میکنیم و خوب هم میزنیم یا بنماری میکنیم تا ذرات ژلاتین خوب حل شه. بعد یک لیوان انار دونه شده رو به مایه ی خنک شده اضافه میکنیم . و داخل قالبی که از قبل کمی چرب کردیم می ریزیم. به مدت ۴ ساعت میذاریم یخچال.

بعد از زمان تعیین شده ژله ی بسته شده رو داخل ظرف سرو بر میگردونیم.

و قسمت خالی ژله رو با پاناکوتای وانیلی پر میکنیم.

و اما پاناکوتا:

برای دسر پاناکوتا ابتدا، ۱ لیوان شیرو با ۱۰ ق غ شکر مخلوط کرده روی حرارت میذاریم تا شکر حل شه. از روی حرارت برداشته و۱ق غ پودر ژلاتین رو که با ۲ق غ آب بنماری کردیم همراه ۳ ق غ خامه به شیر اضافه کرده و خوب هم میزنیم. کمی وانیل هم اضافه میکنیم.

اجازه میدیم  خوب خنک شه و در قسمت فرو رفتگی می ریزیم. اجازه میدیم به مدت دو ساعت داخل یخچال بمونه و بعد سلیقه ای تزئین میکنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید