دسر مشکوفی

0
دسر و باز دسر و باز دسر! اینبارم براتون دسر خوشمزه و عالی تهیه کردیم تا بتونید باهاش سفرهاتون رو رنگارنگ و زیبا کنید. دسر مشکوفی دستور پختیه که یکی از دوستانمون برامون فرستاده و ما هم اونو با شما به اشتراک گذاشتیم. با هم این دسر خوشمزه رو طبق این دستورالعمل آماده می کنیم و از خوردنش نهایت لذت رو میبریم. مهمترین نکته این دسر اینه که، بخاطر زعفران رنگ خیلی زیبایی داره و ظاهری جذاب و خواستنی پیدا می کنه که برای زیبا کردن سفره های شما خیلی خیلی مناسبه.
اگه دلتون میخواد دسر مشکوفی رو یاد بگیرید با ما همراه باشید. البته در کنار اون میتونید دسر شیرکاکائو رو هم درست و با هم سرو کنید و سفرتون رو رنگارنگ تر کنید. البته معمولا یک نوع دسر برای سفره کافیه اما اگه خواستید قانون شکنی کنید، میتونید این دستور پخت رو هم دنبال کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا این دسر خوش طعم و عطر رو آماده کنیم.

دسر مشکوفی (برای نه نفر)

مواد لازم

نشاسته سه چهارم پیمانه

آب یک و نیم پیمانه

شیر دو پیمانه

کره ۱۵ گرم

دسر مشکوفی

زعفران بدلخواه

شکر سه چهارم پیمانه

گلاب نصف پیمانه

طرز تهیه دسر مشکوفی

ابتدا آب و نشاسته را با هم مخلوط میکنیم و حدود بیست دقیقه میگذاریم تا بماند و خیس بخورد سپس کل موادو با هم مخلوط میکنیم و روی شعله متوسط میگذاریم و مدام هم میزنیم تا غلیظ شود و در آخر گلاب و زعفران را به دسر اضافه میکنیم و بعد از اینکه شروع به حباب زدن کرد بعد از چند دقیقه از روی شعله برمیداریم و در قالب میریزیم و بعد از کمی خنک شدن، دسر مشکوفی را بمدت سه تا چهار ساعت در یخچال میگذاریم تاببندد.

امیدواریم که تونسته باشیم با این دستور پخت بهتون به اندازه ی کافی کمک کنیم. نوش جون

کاری از دوست هنرمند:
Roya_Refahi

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید