دسر زعفرانی (پاناکوتا زعفرانی)

0

اینهمه دسر تا حالا یاد گرفتید و میل کردید… یکی از اون یکی بهتر و خوشمزه تر… اما اینبار براتون دسر زعفرانی آوردیم که بی نهایت خوشمزه و بی نهایت و خوش عطر و رنگه… یه دسر که اگه بخورید بهش نه نمیگید… اصلا کی به زعفرون نه میگه؟ کرم دنت بلوبری رو یادتونه که چه رنگ متفاوت و طبیعی و خوبی داشت؟! این دسر هم رنگش کاملا طبیعیه و با کم و زیاد کردن زعفرون میشه شدت رنگشو پایین و بالا برد… با ما همراه باشید با این رسپی خوشمزه و خوش رنگ و لعاب…

مواد لازم

شیر ۳ پیمانه

شکر ۱ پیمانه

خامه‏ ۱ بسته

زعفران به مقدار لازم

پودر ژلاتین ۳ قاشق سوپ خوری

گلاب ۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه دسر زعفرانی

۱- پودر ژلاتین رو با آب سرد حل کردم و روی حرارت غیر مستقیم به روش بن ماری حسابی حل کردم تا مایع شفافی ایجاد بشه. (روی بخار کتری بزاریدش)

۲- شیر ، زعفران ، شکر رو توی قابلمه میریزم و میزاریم تا به جوش بیاد. اگه رنگ زعفران خوشرنگ نبود باید با اضافه کردن زعفران اونو به رنگ دلخواهمون برسونید.

۳- وقتی به جوش اومد گلاب رو اضافه میکنیم. گلاب رو اگه از اول بریزید هم بوش میره و هم تلخ میکنه مواد رو. حالا ژلاتین رو که هم دما است با شیرمون به مواد اضافه میکنیم و میزاریم تا حسابی خنک بشه.

۴- نوبت باز کردن خامه است. کمی خامه رو میزنیم تا باز بشه . نیازی نیست زیاد فرم بگیره.

۵- وقتی دمای خامه و دسر یکی شد خامه رو به مواد اضافه میکنیم. بهتره اول یک کم مواد رو توی خامه بریزید و وقتی رقیق شد باقی مواد رو اضافه کنید و خوب هم بزنید. اگه هم دما نباشن خامه میبره!

۶- و تو قالب مورد نظر میریزیم و میزاریم کمه کم ۱۲ ساعت تو یخچال بمونه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید