خشیل

0
Rate this post

آموزش صبحانه از اون دسته آموزش هاییه که ما خودمون خیلی دوست داریم. شما چطور؟ نکه صبحونه از اصلی ترین وعده های غذاییه، پس ما هم تصمیم گرفتیم تا یه وعده ی غذایی عالی رو براتون تدارک ببینیم. یه غذای محلی عالی و خوشمزه به نام خشیل که در کنار نان تافتون خانگی میتونه محشر بشه و شما رو به شکل درست و کاملی سیر کنه. پس در ادامه ی این دستور پخت، با ما همراه باشید تا این غذای اردبیلی عالی رو آماده کنیم و ازش لذت ببریم.

خشیل (صبحانه ى محلى اردبیل)

یکى دوساعت قبل پخت یک پیمانه بلغور گندم رو تو اب خیس کنید بعد اینکه خیس خورد تو تابه اى کمى کره بریزید (اصلش اینه که با کره یا روغن محلى درستش کنید) و بعد دو ق غ خورى ارد رو توش تفت بدید.

حدود پنج دقیقه کافیه و بعد بلغور رو بهش اضافه کنید و سه پیمانه اب اضافه کنید و بزارید تا بجوشه.

بعد شعله رو کم کنید تا بلغور کاملا پخته بشه و غلظتش مثل حلیم بشه و در اخر کمى زعفران بهش اضافه کنید (بعضى ها زردچوبه و دارچین هم مى ریزند) کمى که جوشید از رو اجاق بردارید و داخل ظرفى بریزید و وسطش رو گود کنید.

کمى شیره وسطش و روى خشیل هم کره ى محلى بریزید و میل کنید…

خشیل با شیره ى خرما یا انگور و کره ى محلى سرو میشود?

امیدواریم که خشیل محلی مورد پسندتون واقع شده باشه و شما بتونید ازش بهره ببرید. این صبحانه فوق العاده رو آماده کنید و از خوردنش نهایت لذت رو ببرید. به عنوان یه کدبانو حتما توجه ویژه ای به صبحانه داشته باشید و غذاهای مقوی رو توش بگنجونید تا بتونید سلامت خانواده رو تضمین کنید. فکر نکنم نیازی باشه تا از فواید صبحونه براتون بگیم!! خودتون مطمئنا کاملا در اطلاعید!!

از گالری دوست هنرمندمون:
@Zohrehsor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.