حلوا مجلسی

0

مواد اولیه :

آرد سبوس دار(آرد سنگک )  ۳۷۵ گرم =۳ و ۱/۳ پیمانه
کره  ۲۰۰ گرم
روغن مایع یا جامد ۵۰ گرم
شکر ۲۵۰ گرم =۱ و ۱/۳ پیمانه
گلاب ۲۲۰ میلی لیتر (نصف اشیشه متوسط) = ۱ پیمانه
زعفران دمکرده غلیظ ¼ پیمانه
هل ساییده  ۱ ق چ

طرز تهیه :

ابتدا شربت را آماده میکنیم .گلاب و شکر را در قابلمه ایی ریخته و روی حرارت میگذاریم تا به جوش آید زعفران و هل را هم اضافه میکنیم و بعد از یکی دو جوش شعله را خاموش میکنیم و کنار میگذاریم تا خنک شود.برای تفت دادن آرد ۲ روش داریم .
روش اول :کره و روغن را روی حرارت میگذاریم تا آب شود و آرد الک شده را اضافه میکنیم و تفت میدهیم که حدود ۴۵ دقیقه با شعله ملایم زمان میبرد تا نسکافه ایی شود اول کار مواد سفت هستند ولی کم کم نرم میشوند و شروع به تغییر رنگ میدهند بعد هم شربت سرد را اضافه میکنیم و قابلمه را تکان میدهیم تا حلوا گلوله و به اصطلاح بقچه شود .ولی چون در این روش مواد خیلی سفت هستند و دست خیلی خسته میشود من همیشه به این روشی که الان توضیح میدم حلوا رو درست میکنم.

روش دوم : ابتدا آرد را در قابلمه ایی مناسب میریزیم و با حرارت ملایم شروع به تفت دادن آرد میکنیم تا بوی خامی آرد از بین برود و رنگ بگیرد که این کار حدودا ۳۵ تا ۴۰ دقیقه طول میکشد رنگ آرد که نسکافه ایی روشن شد شعله را خاموش کرده و آرد را الک میکنیم. و دوباره روی حرارت قرار میدهیم و کره و روغن را اضافه کرده و به تفت دادن دادن ادامه میدهیم تا به رنگ دلخواه برسیم. حالا آرد را هم کنار می گذاریم تا خنک شود،
شربت سرد را کم کم به آرد خنک شده اضافه میکنیم و هم میزنیم تا شربت به خورد آرد و روغن برود،
وقتی همه ی شربت خنک را با آرد خنک مخلوط کردیم(غلظت مواد مثل کاچی یا ماست میشود) مجدد زیر قابلمه را روشن میکنیم و حلوا را مرتب هم میزنیم تا به هم بیاید و یک طرف قابلمه جمع شود.
حالا در ظرف مورد نظر ریخته و به دلخواه تزیین میکنیم!

نکته:
برای تشخیص رنگ مورد نظر تان ۱ قاشق چایخوری  از مایه آردی را  بامقداری شربت مخلوط کنید . با این روش میتوانید مقدار رنگ حلوا را کنترل کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید