حلوا برشتوك

0
2/5 - (1 امتیاز)

بعد از درست کردن حلوای نوتلا، تصمیم گرفتیم تا حلوا برشتوك رو هم بهتون آموزش بدیم. یه حلوای مجلسی خوشمزه که برای درست کردنش کمی دقت لازمه. با ما همراه باشید.

مواد لازم :

آرد سفيد٢پيمانه

آرد نخود ١/٢ پ

روغن جامد آبكرده ١ پ سر خالي

پودر قند ٢/٣ پ

پودر كاكائو ١ ق غ

وانيل ١ ق چ

شكلات تخته اي كرم و قهوه اي ١٠٠ گرم

هل در صورت تمايل ١ ق چ

طرز تهیه حلوا برشتوك

آرد را در ماهيتابه بدون روغن تفت مى دهيم تا بوى خامى برود بعد آرد نخود را اضافه ميكنيم. وقتى مقدارى تفت خورد از روى حرارت برداشته و پودر قند و كاكائو ألك شده و هل و وانيل را خوب اضافه ميكنيم و روغن جامد آبكرده را اضافه نموده خوب كه روغن جذب مواد شد وصاف و يكدست شد روى حرارت كم گذاشته ومقدارى هم بزنيد و بعد قالب٢٠ در ٣٠ را چرب كنيدو مواد را در آن پهن كنيد و بعد شكلات تخته اى كه با ١ ق غ به روش بن مارى آب كرده روى مواد ميدهيم.

این حلوا را میتونید بصورت مکعبی برش کنیدوبا شکلات سفید وسیاه تزیین کنید چنانچه بعدازاضافه کردن روغن وماساژ دادن حلوا به روغن افتاد میتوانید نیم تا یک لیوان آرد تفت داده شده به مواد اضافه کنید ویا ترکیبی ازبیسکوییت و خرمای هسته گرفته ی نرم ترکیب کنید مغزها را آسیاب کنید و الک کنید نرمه های مغز را داخل حلوا بریزید و خرده های مغز را روی حلوا پهن کنید وبا پشت قاشق فشار دهید.

نكات حلوا برشتوك

١-براى آب كردن شكلات تخته اى از روغن مايع استفاده نشود چون در معرض هوا آب ميشود

٢-هنوز مواد آرد نبسته شكلات تخته اى آبكرده را بريزيد و شكلات تخته اى رنگ مخالف را آبكرده وبا سر ماسوره اى نقش بندازيد و با خلال چوبى روى آن بكشيد تا موجدار شود. كمى در يخچال قرار داده تا شكلات ها مقدارى خودش را بگيرد و بعد به مربع هاى ٢ سانتى برش ميزنيم تا چند ساعت بماند وبعد از قالب در مى آوريم.

٣-مواد را در يخچال بگذاريد تا كمى سفت شود بعد دور تا دورش را جدا كنيد ، براى برش ميتوانيد از عكس هاى راديولوژى استفاده كنيدبصورت نوار ٢ سانتى و طول سينى برش زده و شيرينى را برش ميزنيم.

٤-به ميزان پودر قند دستور اضافه نكنيد چون حلوا خرد ميشود .
در ضمن ميتوانيد كف سينى را نان ميكادو گذاشته حلوا را پهن كرده + پودر گردو نسبتاً درشت بعد يك لايه ديگه ميكادوبگذاريد بعد برش لوز بزنيد.

میتونید این حلوا را گرد کنید داخل کپسول کاغذی بگذارید و روی حلوا رو کمی شکلات آب شده بریزین و با پودر پسته و یا خلال تزیین کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.