حلوای ارد گندم مارال پز

0

طرز تهیه حلوای ارد گندم  رو براتون آوردیم که شاهکاری از دوست خوبمونه که زحمت کشیده و اونو  با ما هم شریک شده… در ادامه با ما همراه باشید با این رسپی خوشمزه و دوست داشتنی. یه قسمت از حلوا زعفرونیه که اونو هم ما قبلا آموزش دادیم توی حلوای زعفرانی …. اگه مایلید این رسپی رو هم دنبال کنید… از همراهی گرمتون ممنونیم…

maral:
#حلوا_ارد_گندم#مارال_پز?
سلام..خوبید؟ ..امیدوارم حال دلتون خوش باشه..و دلتون خوش.
ایشون #حلوا#مارال_پز?
# حلوای ارد گندم #مارال_پز?:

طرز تهیه شهد

یک پ شکر+ یک پ اب رو مخلوط میکنم و میزارم روی حرارت تا شکر حل بشه و دو سه دقیقه بجوشه و بعد خاموش میکنم. (من زعفرون رو جدا دم میکنم و گلاب و هل رو هم جدا میزارم) شربت یا شهد?

طرز تهیه حلوای ارد گندم

maral:
maral:
یک پ ارد گندم رو الک میکنم و با حرارت کم به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه تفت میدم تا بوی خامی اون گرفته بشه بعد ۲۵ گرم کره+⅓ پ روغن مایع+ یک ق غ خ روغن جامد رو به ارد اضافه میکنم و سرخش میکنم. تا به رنگ کاراملی روشن دربیاد و کنار میزارم.

و شربت رو بهش اضافه میکنم و هم میزنم و گلاب و زعفرون و هل رو هم اضافه میکنم و میزارم روی حرارت و هم میزنم تا حلوا جمع بشه و دو طرف ظرفم رو میگیرم و حلوا رو به دیواره ها میکوبم تا به روغن بیفته. وقتی یک جا جمع شد حلا امادس..

نکته: از لیوان فرانسوی به عنوان پیمانه استفاده میکنم، شکر و اب وارد رو برابر میریزم..

برای قسمت زعفرونی ی کم حلوا رو کمتر سرخ کنید و زعفرون اضافه کنید تا روشنتر بشه رنگش.. سوالی بود در خدمتم…??????
نوش جان

 

اینم از حلوای ارد گندم  خوشمزه و عالی… حالا میتونید آمادش کنید و از خوردنش لذت ببرید… حتما هم نباید برای مراسم آمادش کنید…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید