حلوای نوتلا

0

حلواها از اون دسته مواردی هستند که تو زندگی روزمره زیاد به چشم میان. معمولا تو مراسمات زیاد استفاده میشن و جزوی جدا نشدنی از این مراسمات هستند. مراسماتی مثل ختم و عزاداری و محرم و…. اما الان دیگه مثل گذشته نیست و حلواها تو خونه هم راه پیدا کردن و مثل یه دسر یا میان وعده هم سرو میشن. حلوای نوتلا هم یکی از انواع حلوا هستش که با ظاهر و طعم بی نظیرش میتونه پای ثابت هر خونه ای باشه. امروز قراره دستور پخت حلوای نوتلا رو با هم یاد بگیریم و در نهایت و آخر کار، از خوردنش نهایت لذت رو ببریم.

با ما همراه باشید تا پایان این آموزش حلوای نوتلا عالی که ارسالی از یکی از همراهان خوبمون هستش. همچنین دستور پخت حلوا شیرازی رو هم میتونید تو سایت آشپزی با ما دنبال کنید.

اینم یه حلوای بوتیکی.

مواد مورد نیاز

یک پیمانه آرد سبوسدار

پودر قند یک قاشق غذاخوری پر

حلوای نوتلا

روغن و کره دو قاشق غذاخوری

نوتلا یه قاشق غذا خوری

شکلات تخته ای تلخ یک قاشق غذا خوری

طرز تهیه حلوای نوتلا

آرد رو تف می دهیم مخلوط روغن و کره رو بعد از اینکه رنگ آرد برگشت بهش اضافه می کنیم و کمی تف می دهیم .بعد شعله رو خاموش می کنیم و پودر قند رو به مواد حلوا اضافه می کنیم در این حالت یه خمیر سفت باید داشته باشیم.

اگه خیلی سفت بود کمی روغن و اگر شل بود کمی آرد تف داده شده بهش اضافه می کنیم در آخر هم نوتلا و شکلات دارک بن ماری شده رو بهش اضافه می کنیم و در قالب های سیلیکونی یا بشقاب می ریزیم و می زاریم توی فریزر به مدت یک ساعت تا ببنده .اگه توی بشقاب ریختیم می تونیم بصورت لوز برش بزنیم.

این حلوا رو می تونید با نوتلا خالی درست کنید که رنگش روشن تر میشه .یا با شکلات تنها
هنر دوست عزیز :
@shimakomeily

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید