حلوای خرما و گردو

0

حلوا ها مناسبترین خوراکی پذیرایی هستند که برای مراسمات استفاده میشوند. البته ما که گاهی حلوا رو تو خونه هم درست می کنیم و دور هم با چای داغ میخوریم و خیلی هم عالیه. امروز قراره حلوای خرما و گردو رو با هم آماده کنیم. این حلوا به قدری مفید و مقویه که حتما تو خونه آمادش کنید و برای عصرونه و میان وعده ها ازش استفاده کنید. برای مراسم ها هم مناسبه.

با م همراه باشید با طرز تهیه حلوای خوشمزه و مقوی… اگه دوست دارید چندین نوع حلوا برای سرو داشته باشید، می تونید حلوای نوتلا و حتی حلوای زعفرانی رو آماده کنید.

مواد لازم :

خرماي لارستان هسته گرفته ٧٠٠ گرم.

آرد ٣٠٠ گرم.

حلوای خرما و گردو

روغن مايع ١/٢ليوان.

كره ١٠٠گرم.

دارچين جوز رعفران كمي. مغز گردو نگيني٣٠٠گرم.

خلال پسته مقداري.

طرز تهیه حلوای خرما و گردو

خرما رو ريز خورد كرده روي حرارت ملايم نرم ميكنيم تا خميري بشه اگر خرما سفت باشه از ٣-٢ ق آب گرم استفاده ميكنيم.
آرد رو خوب تفت ميديم (رنگ حلوا به مدت زمان تفت دادن آرد بستگي داره)

بعد روغن رو به ان اضافه ميكنيم و اگر خواستيد تيره تر بشه باز هم آرد و روغن رو تفت ميديم. براي نرم شدن حلوا ١/٣ ل آب و زعفران اضافه كرده

سپس تمام مواد رو مخلوط كرده وقتي يك دست شد در ظرف و با قطر مناسب فشرده قرار ميديم و صاف ميكنيم روش رو خلال پسته ريخته باز ميفشاريم تا به سطح حلوا بچسبد. بعد از سرد شدن يكي دو ساعت در يخچال ميگذاريم بعد به ابعاد دلخواه برش داده و استفاده ميكنيم.

حلوای ما آمادست. با یه عالمه گردو خرما… امیدواریم که از این حلوا هم خوشتون اومده باشه و براتو مفید به فایده بوده باشه. تمام تلاش تیم آشپزی با ما، راضی نگه داشتن شما عزیزان است. از همراهیتون ممنونیم و امیدواریم که در این راه موفق عمل کرده باشیم. نوش جون. منتظر نظرات گرمتون هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید