جوجه چینی

0
5/5 - (1 امتیاز)

غذای فوق العاده خوش طعم با مرغ براتون آماده کردیم. رسپی جوجه چینی خوشمزه تقدیم نگاه مهربان شما همرهان همیشگی…. با ما همراه باشید تا این رسپی عالی رو یاد بگیریم و اونو آماده کنیم و در کنار خانواده از خوردن اون لذت ببریم… میتونید غذاهای زیادی با مرغ درست کنید… مثل انواع کباب ها، مثل کباب تابه ای مرغ و یا کوبیده مرغ… مرغ جزو غذاهای رایج مردم به حساب می آید. آشپزی با ما

مواد لازم:

آرد گندم یك لیوان

آرد برنج

جوجه چینی

نصف لیوان

آرد ذرت

نصف لیوان

بیكینگ‌پودر یك قاشق مرباخوری سرصاف

سینه‌ مرغ یك عدد كامل

ماء‌الشعیر بدون طعم یك شیشه

سیب‌زمینی آب پز 2 عدد

پیاز 2 عدد

نمك به مقدار لازم

طرز تهیه جوجه چینی

آرد گندم، آرد برنج، آرد ذرت، بیكینگ پودر و نمك را با هم مخلوط می‌كنیم. سپس كم‌كم ماءالشعیر را به مخلوط اضافه می‌كنیم تا جایی كه غلظت خمیر مانند غلظت حلیم شود. سپس می‌گذاریم تا خمیر به مدت 2 ساعت بماند.

سینه مرغ را به شكل فیله درمی‌آوریم. سپس فیله‌ها را در خمیری كه تهیه كرده‌ایم، كاملا می‌غلتانیم تا هر دو طرف آنها خمیری شود. سپس فیله‌ها را در روغن سرخ می‌كنیم. فقط باید مراقب باشید كه فیله‌ها نسوزند، چون زود سرخ می‌شوند.

پس از این مرحله سیب‌زمینی‌های آب پز و پیاز را به شكل حلقه حلقه برش می‌دهیم. سپس آنها را در همان خمیر مرغ می‌غلتانیم و در روغن سرخ می‌كنیم. البته بایستی توجه داشته باشید كه سیب‌زمینی‌ها را جدا سرخ كنید و پیازها را جدا، یعنی با هم سرخ نكنید.

مزیت‌ جوجه چینی این است كه با وجود این‌كه سرخ می‌شود، روغن زیادی به خود جذب نمی‌كند. با این همه اگر بخواهید فیله سرخ شده همان مقدار كم روغن را هم نداشته باشد، می‌توانید فیله‌ها را بعد از سرخ شدن، روی یك پارچه سفید تمیز قرار دهید تا روغن داخل آنها كاملا خارج شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.