جوجه اناری

0

دوستانی که غذای ترش دوست دارن، تشریف بیارید که براتون یه غذای ترش آوردیم. جوجه اناری خوشمزه و ترش تقدیم نگاه شمامهربانان همیشه همراه، آشپزی با ما… با ما همراه باشید با طرز تهیه این مرغ خوشمزه و عالی… اگه از طعم تکراری مرغ خسته شدید، حتما این دستور رو دنبال کنید و به ذایقتون هم تنوعی بدید. جوجه ترش شمالی رو هم اگه بخواید می تونید امتحان کنید. مزه ای ترش و خوب داره که تا مدتها زیر زبونتون می مونه…

مواد مورد نیاز

سینه مرغ یا جوجه

روغن زیتون

پیاز

آبلیمو

رب گوجه فرنگی

رب انار ملس

جوجه اناری

آب انار ترش

نمک و فلفل و زردچوبه

طرز تهیه جوجه اناری

 

سینه مرغ را به صورت نوارهایی باریک به عرض یک سانتی متر برش میزنیم و با ابلیمو و نمک و فلفل سیاه مزه دار میکنیم، و به مدت یکی دو ساعت در یخچال قرار میدیم، سپس اونها رو رول کرده و روی سیخ های چوبی میزنیم (سیخ ها رو بیست دقیقه قبل توی آب قرار بدید تا مرطوب شده و رطوبتی مرغ رو نگیرن) کمی روغن زیتون در تابه ریخته و جوجه ها را کمی  سرخ می کنیم، در همون تابه یک عدد پیاز درشت رو خیلی ریز خورد کرده و تفت میدیم.

نمک، زرد چوبه، فلفل، یک قاشق رب گوجه فرنگی، یه سوم لیوان رب انار ملس، یک لیوان آب انار نسبتا ترش اضافه کرده و بعد از جوش اومدن جوجه ها رو داخلش می داریم، نیم ساعت زمان لازمه تا جوجه ها پخته و جا بیفتن، سس اناری رو می تونید کنار غذا سرو کنید.

غذا برای سرو آمادست. در کنارش، از برنج استفاده کنید و به عنوان وعده ی کامل غذایی مصرفش کنید. امیدواریم که از طعم خوب و بی نظیرش خوشتون اومده باشه. مثل همیشه از همراهی گرمتون ممنونیم. آشپزی با ما منتظر رسپی های خاص شما عزیزان است. نوش جان.

عکس از : فاطمه صلاحی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید