تیرامیسو

0

تیرامیسو یه دسر ایتالیایی خوشمزه و البته محبوبه که تو ایران طرفدارای زیادی داره… این دسر با پنیر درست میشه و برای کسایی که علاقه به دسرهایی با این طعم دارند بسیار مناسبه… با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا طرز تهیه تیرامیسو رو با هم یاد بگیریم و ازش تو پذیرایی ها و حتی جمع های خانوادگیمون استفاده کنیم….

علاقه مندان به دسرهای پنیری پیشنهاد می کنیم که حتما دسر کافی میکس پنیری رو هم مطالعه کنید… یه دسر پنیری عالی که مطمئنا میتونه نظرتونو جلب کنه….

مواد مورد نیاز شما

بیسکویت لیدی فینگر ……به مقدار لازم

پنیر ماسکارپونه یا خامه ای ……۱عدد

خامه قنادی فرم گرفته …….. ۳۰۰ گرم

نسکافه غلیظ حل شده …… بمقدار لازم

پودر قند در صورت تمایل ……. ۲تا ۳ قاشق

طرز تهیه تیرامیسو

پنیر ماسکارپونه رو با پودر قند مخلوط کرده با همزن می زنیم تا کمی نرم بشه. بعد به خامه را  فرم داده به پنیر اضافه می کنیم.

(اگ بنظرتون شیرینی کرم کم بود تو این مرحله پودرقند بیشتری اضافه کنین و درحد مخلوط شدن بزنین) لیدی ها رو داخل نسکافه غلیظ می زنیم.(من تست کردم خیلی لیدی ها تلخ میشدن با نسکافه برای همین یکم شکر به نسکافم اضافه کردم) و کف ظرفتون بچینین بعد مواد کرمی رو برای راحتی کار داخل قیف بریزین و روی لیدی ها رو باهاش بپوشونین دوباره لیدی و دوباره کرم…. بذارین یخچال .

حدودا ۶ ،۷ ساعت.هر چی بیشتر بمونه خوشمزه تر میشه.

نکته: قهوه تون حتما حتما سرد باشه، اگر نه بیسکویتا خمیری میشن.

نکته: روشم من پودر کاکائو الک کردم.اونم دلبخواهه?

اینم از تیرامیسو خوشمزه و خونگی ما… چطور بود؟ پسندیدید؟ امیدواریم که پسندیده باشید و تیرامیسوی ما تونسته باشه جای خودشو تو خونه های شما باز کرده باشه… از اینکه مثل همیشه یار و همراه ما بودید، ممنونیم. آشپزی باما همراه همیشگی شما

کلیپشو در پیج زیر دنبال کنید.☺??
insta:@Atiyeh.azad.16

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید