بیسکوییت بره ناقلا

0
Rate this post

با ما همراه باشی با طرز تهیه بیسکوییت بره ناقلا به روش اصولی و صحیح…. یک بیسکوییت عالی که برای تولد بچه ها هم فوق العادست. در کنار کیک تولد میتونید از این بیسکوییت ها استفاده کنید.

مواد لازم :

آرد ۴۰۰ گرم

کره ۲۲۰ گرم

پودر قند ۱۷۵ گرم

تخم مرغ ۱ عدد

نمک نوک انگشت

وانیل ۱ قاشق چایخوری

جوش شیرین یا بکینگ پودر ۲ قاشق چایخوری

پودر کاکائو به مقدار لازم

طرز تهیه بیسکوییت بره ناقلا

پودر قند و کره نرم شده را با همزن انقدر بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود سپس تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید تا مواد یکدست شوند ( تخم مرغ و کره باید هم دمای محیط باشند

آرد ، بکینگ پودر و نمک را مخلوط و چند بار الک کنید سپس کم کم به مواد قبلی اضافه نمایید و ارام مخلوط کنید ، پس از اینکه مواد مخلوط شدند ، خمیر را دو قسمت کنید و یک قسمت را با پودر کاکائو مخلوط کنید، سپس با دست کمی خمیر را ماساژ دهید تا یکدست شود ( دقت کنید که خمیر را زیاد ورز ندهید تا به روغن نیفتد ).

خمیر اماده را به مدت 15 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد سپس روی سطح کار کاغذ روغنی قرار دهید و روی ان کمی آرد بپاشید و خمیر را به قطر 1-2 سانتیمتر پهن کنید.

خمیر را پس از اینکه پهن کردید با قالب های شیرینی قالب بزنید ، پس از قالب زدن بیسکوییت ها را به کمک چاقو از کاغذ جدا کنید.قسمت های بره را بدون نیاز به هیچ ماده ی دیگری و فقط با فشار کم دست، بهم بچسبانید.

درون سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و بیسکوییت ها را با فاصله روی کاغذ بچینید سپس سینی را داخل فری که از قبل با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 5 – 10 دقیقه ( بسته به نوع فر ) بپزید.

پس از پخت بیسکوییت ها بسیار ترد و شکننده هستند ، باید اجازه دهید بیسکوییت ها به مدت 3 ساعت در سینی بمانند تا خنک شوند سپس به ظرف اصلی انتقال دهید ، این بیسکوییت ها برای مدت چند ماه هم به راحتی قابل مصرف میباشند.

نکات بیسکوییت بره ناقلا

کره و تخم مرغ را حدود ۱-۲ ساعت قبل از آماده سازی شیرینی بیرون یخچال قرار دهید تا به دمای اتاق برسند ، بدلیل وجود کره در این بیسکوییت باید در تمام مراحل کار از کاغذ روغنی استفاده کنید.
بدلیل تفاوت دمای هر فر پیشنهاد میشود در زمان پخت بیسکوییت جلوی در فر بنشینید و بیسکوییت ها را زیر نظر بگیرید ، دقت کنید که زیر بیسکوییت ها قهوه ای نشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.