باسلوق هندوانه ای

0

مواد لازم :
نشاسته 1 لیوان
شکر 2 لیوان
گلاب نصف لیوان
آب 3 لیوان
پودر هل 1/4 قاشق چایخوری
پودر ژلاتین 2 قاشق سوپ خوری
پودرنارگیل و مغز گردو به مقدار لازم
رنگ خوراکی ژله ای سبز و قرمز به میزان لازم
طرز تهیه :
نشاسته را داخل کاسه ای بریزید و به آن ۱ لیوان آب سرد اضافه کنید و ۱۵ دقیقه بگذارید بماند سپس هم بزنید تا نشاسته حل شود ، ۲ لیوان دیگر آب و شکر را به نشاسته اضافه کنید.
محلول نشاسته را درون قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا محلول نشاسته شفاف شود سپس حرارت را بسیار کم کنید و هل و گلاب و ژلاتین بنماری شده را اضافه نمائید.
پس از اینکه محلول نشاسته غلیظ و سفت شد ، آن را از روی حرارت بردارید و به سه قسمت نا مساوی تقسیم کنید(کم ،متوسط،زیاد) ، به قسمت بیشتر رنگ قرمز و به قسمت متوسط رنگ سبز اضافه کنید و قسمت کمتر را هم بدون رنگ نگهدارید .
یک قالب ساده بردارید و دیواره های آن را کمی چرب کنید و پودر نارگیل بپاشید ، اول مخلوط قرمز را بریزید ، روی آن مغز گردو بپاشید ، بعد مخلوط بدون رنگ را بریزید و باز هم مغز گردو بپاشید و در آخر هم مخلوط سبز رنگ را بریزید.
قالب را داخل یخچال قرار دهید (به مدت ۲ تا ۳ ساعت) ، بعد از یخچال خارج کنید ، ته ظرف سرو کمی پودر نارگیل بپاشید و باسلوق را از قالب خارج کنید و باز روی آن را حسابی پودر نارگیل بپاشید .
به سلیقه ی خود برش بزنید و میل کنید .
نکته :
میتوانید بجای مغز گردو از پسته ، بادام ، کنجد و … نیز استفاده کنید ؛ دقت کنید که نشاسته باید گرم باشد چون نشاسته سرد شده فرم دلخواه را نخواهد داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید