,

مرغ حلزونی

مرغ حلزونی
5 (100%) 1 vote

ابتدا سینه مرغ بدون استخوان را درون کیسه فریزر گذاشته و روی تخته گوشت و با استیک کوب یا ( گوشت کوب) به آرامی بکوبید تا له نشود ، در حد پهن شدن بعد با چاقو برش طولی دهید و در ظرف بریزید و با نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، یک قاشق آب لیمو تازه و زعفران دم کشیده آغشته کنیدو بک عدد پیاز را خلال درشت بزنید و روی برش های مرغ بذارید درب ظرف را بذارید و بمدت یک ساعت در یخچال گذاشته تا خوب مزه دار شود سپس خلال پیاز را کنار بذارید و مرغ مزه دار شده را یکی یکی رول کنید و با خلال دندان فیکس کنید و دو طرف آنرا با حرارت پایین در مخلوطی از روغن و کره سرخ کنید( می توانید در فر هم بذارید) و در آخر خلالها رو جدا کنید و به ظرف سرو منتقل کنید.
اگر از فیله مرغ می خواهید استفاده کنید ، هر فیله را بعد از کمی پهن کردن یک برش طولی دهبد .
• زرشک را اول کمی بخیسانید وبا آب سرد شسته و ابکش وخشک کنید در ماهیتابه بریزید وبه مقدار دلخواه شکر روی زرشک بریزید و با مخلوطی از کره و روغن با حرارت پایین تفت دهید و حین تفت به ان زعفران دم کشیده اضافه کنید وبعد از تفت حرارت را خاموش کنید .هنگام کشیدن زرشک به روی پلو کمی ان را گرم کنید تا چسبندگی کم وسبک شود وتزیین راحت وبهتر شودمقدار شکر وحذف آن سلیقه ای است.
• خلال پسته را بدون خیساندن استفاده کردم چون با خیساندن رنگ سبزش رو از دست میده اما اگر شما دوست دارید انرا بمدت خیلی کمی بخیسانید.
• سالاد : مواد سالاد را میتوانید از سبزیجات دلخواه استفاده کنید.
کلم بروکلی گل شده را ۲ دقیقه در آب جوش ریخته تا کمی نرم و خوشرنگ شود.هویج ، کاهو ،قارچ ، گوجه گیلاسی ، مغز گردو ، مغز آفتاب گردان وآناناس خرد شده .برای سس از آب لیمو ترش ، نمک ،فلفل سیاه وروغن زیتون استفاده کردم .
اناناس را برش طولی دهید داخل آنرا خالی کنید مواظب باشد دیواره وکف نازک نشود و سالاد اماده شده را در ان بریزید و نوش جان کنید .از این ایده برای هر مدل سالاد یا سبزیجات با سس دلخواه میتوانید استفاده کنید.
• مرغ سرخ شده را هنگام سرو در ماکروفر گرم نکنید چون گرم میشود اما خشک میشوداما اگر دوست دارید هنگام سرو مرغ سرخ شده شما گرم ، آبدار و خوشرنگ باشد، یک لیوان آب مرغ ،زعفران دم کشیده ویک قاشق کره را در ماهیتابه بجوش آورید تا غلیظ شود وبه اندازه نصف لیوان شود سپس حرارت را کم کنید مرغ ها دران بریزیدچند دقیقه حرارت و ماهیتابه را تکان دهید تا مرغ ابدار و گرم و اماده سرو شود.

کاری از بانوی هنرمند:

@mahshidsayadi

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

به آشپزی با ما بپیوندید !
و نظرات خود را بیان کنید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می توانید به نظرتان تصویر اضافه کنید

وب سایت آشپزی با ما تمامی دستورات غذایی را از کاربران دریافت و نمایش می دهد و استفاده از اطلاعات آن با ذکر منبع بلامانع است